Hakkımızda

 

Linguaphone Group’un Tarihi

Linguaphone 1901’de kurulmuş olup, dünyada uluslararası dil okulları arasında en köklü olanıdır.

Son yüzyılda, altmıştan fazla ülkedeki milyonlarca insan Linguaphone Group ile yeni bir dil öğrenerek kariyerlerini yükselttiler ve yaşam standardını artırdılar. Linguaphone güvenilir lisanslı ortakları ve distribütörleri ile kursların tüm dünyada yetişkilerin ve çocukların ulaşabileceği bir network kurmuştur. Bu, dil okullarının lisanslı olmasını içerdiği gibi kendi kendine öğrenme kaynaklarını da barındırır.

Öncelikle yazılı kurs materyalleri ile ses kayıtlarını birleştirmek linguaphone’un uluslararası dil öğretim endüstrisinde lider olmasını sağladı. Linguaphone’nun dünyaca tanınan dil programı Linguaphone, Pingu İngilizcesi ve Doğrudan İnglizce kurslarını içerir.

history-img

Pingu İngilizcesi

Pingu İngilizcesi Şubat 2006’da HIT Entertainment’tan Pingu TV dizisinin seçkin İngilizce Öğretimi yasal hakları satın alınarak geliştirilmiştir. Çocuklar ve ebeveynler tarafından sevilen ödüllü TV şovu Pingu, temsil ettiği güçlü zihinsel mesajları için olduğu kadar evrensel çekiciliği ve ulaşılabilirliği için de seçilmiştir.

Yüzyılı aşkın tecrübesiyle yeni bir girişime başvuran The Linguaphone Grup, 3-8+ yaş grubundaki çocukların yaşam düzenlerinde İngilizce’nin nasıl kullanılacağını anlamaları için Pingu’nun tılsımlı maceralarından yararlanmaktadır. Pingu İngilizcesi bu yaş grubunda ulaşılabilecek en iyi sonucu sağlamak üzere oyun odaklı kanıtlanmış eğitsel teknik ile yaratıcı aktiviteleri birleştirerek, şunları da içeren yüksek kalitedeki kaynakları tedarik eder:

  • Çalışma kitabı
  • Şarkı/hikaye kitabı
  • Ses/video materyalleri
  • Online öğrenme materyalleri

Doğrudan İngilizce – Louis Alexander

Doğrudan İngilizce kursları İngilizce Öğretimi sahasında dünyaca tanınan, üretken ve uzman bir yazar olan Louis Alexander tarafından geliştirilmiştir. Kendisi halen bireysel alanda en çok satan kitapların yazarları arasında dünya rekorunu elinde bulunduruyor (4.7 milyon) ve onun ruhu kıymetli bir dil öğrenme gibi hayaller kuran binlerce insan arasında yaşar.

Şirket Detayları

LG & DE Limited, Birleşmiş Milletler’e kayıtlı özel bir limited şirketidir.

  • Kayıt numarası: 5694539
  • Kayıt Ofisi: Linguaphone Group, Liongate Enterprise Park, 80 Morden Road, Mitcham, Surrey CR4 4PH, United Kingdom

Eşsiz Pingu İngilizcesi’nin öğrencilerimiz ve franchise ortaklarımız için neler yaptığını keşfedin.

Pingus English

2017

Çocuk Yuvası

Pingu’s English tamamen bir ÇOCUK YUVASI öğretim programı olarak geliştirilmiştir. Uluslararası çocuk yuvası projesi olarak Kingston Üniversitesi ortaklığı ile popüler Pingu’s English markası üzerine kurulmuştur. Öğretim programı marka temellidir.

20’den fazla ülke

Pingu’s English Latin Amerika, Asya, Orta Doğu ve Avrupayı kapsayan 20’den fazla ülkeye Dünya Çapında Pingu’s English Franchise fırsatını ulaştırmıştır.

pingu-map

2016

Pingus English

Pingus English

2015

İleri İngilizce

Pingu’s English’in İleri İngilizcesi 4. seviyeye genişlemiştir.

Pingu Sahneye Çıkıyor

İş, Pingu dünyanın bağımsız çocuk eğlence sektörü lider yapımcıları ve fikri mülkiyet hakları HIT Entertainment Limited’tan alınarak ayrıca seçkin global İngilizce dil öğretim tekniği hakları genişletilmiştir. Bu haklarla LinguaphoneGroup okul öncesi Pingu English kursunu genişletmiştir.

2006

Pingus English

Pingus English

2003

Linguaphone Direct English’i Kazanır

Dünyanın lider eğitim yayıncısı Pearson Plc’nin parçası olan Pearson Education Limited’ten Direct English’in kazanımı, sadece danışmanlık kazandırmadı, ayrıca önemli derecede bu inancı ve konumumuzu, yetişkinleri destekleyici eğitim sahasında liderliğimizi artırdı.

Talep Toplantısı

İngilizceye olan bu muazzam global talep, Direct English, Linguaphone ve Pingu’s English adlı markalar altında dünya çapındaki etkileyici network merkezleri sayesinde Linguaphone şu an yetişkinlerin ve okul öncesi çocukların İngilizce dil eğitim kurslarında özel destekçiliğine odaklanmaktadır.

2000

Pingus English

Pingus English

1945

Mr Roston’un Mirası

Mr Roston’ın hala ana ofisimizde koruduğumuz bir büstü Jacob Epstein tarafından onun 70. doğum gününde yapılmıştır.

Linguist

Roston “Linguist” adında yeni bir aylık dergi yayınladı ve Comenius antik döneminden modern teorisyenlere kadar olan dil öğretim fikir tarihini kazandırdı. Linguaphone reklamının yayınlandığı bu derginin ikinci yayınında Linguaphone metodunu açıkladı.
Linguaphone kursları Avusturalya, Belçika, Fransa, Hollanda, Norveç, Amerika ve Letonya gibi deniz aşırı kollardaki 92 ülkede bulunmaktadır.

1927

Pingus English

Pingus English

1925

George Bernard Shaw

George Bernard Shaw bile Linguaphone’un cezbediciliğine karşı koyamamış ve ‘Spoken English and Broken English’i özel olarak kaydetmiştir.

Orijinal el yazılı hali şu anda Londra British Museum’dadır.

Kayıt Üzerine

Berliner ya da düz kayıtlarla, gramofon çağı geldi ve Linguaphone fırsatı geniş kitlelere ulaştı. Linguaphone kursları 92 ülkede verilmektedir.

1920

Pingus English

Pingus English

1905

Rosenblum Method

Jacques Roston ismi ilk olarak dil eğitimi ve konuşmaya önem verilmesi üzerine fikirlerini açıkladığı bir el broşüründe göründü. ‘Rosenblum Method’unu kullandığı sınıfların reklamını da yayınladı. (orijinal ismi)

Roston, Edison’un (1877) ses kayıt keşfini ve GrahamBell’in (1888) balmumu silindir gelişimini kullanan dil eğitim potansiyelini farkedenlerin öncü kuruculardandır.

Linguaphone Kuruluşu

Linguaphone Group, bir çevirmen, dil öğretmeni, Rus göçmen Jacques Roston tarafından Londra High Holborn’da kurulmuştur.

1901

Pingus English

 

Dünya Çapında Kanıtlanmış Yöntem

Pingu İngilizcesi öğrencileri öğrenme materyallerine ilave olarak bir de aktivite paketi alırlar. Bu paket yaratıcı biçimde renklendirilerek çizilmiş materyallerin yanı sıra çocukların şovdaki favori karakterlerinden etkileyici modellerle doludur. Ailelere de, ebeveynlerin kendi İngilizce dil becerilerine bağlı kalmaksızın okul dışındaki zamanlarda çocuklarının gelişimini destekleyebilecekleri öğrenme kaynaklarına ulaşabilecekleri bir yayın dizisi verilir.

Bilgi edinin

Pingu İngilizcesinin öğretim merkezleri, şu an itibariyle dünya çapında yirmiden fazla ülkede açıldı ve biz sürekli olarak karşılıklı fayda sağlayan franchise anlaşmalarıyla yenilerini arıyoruz. Pingu üzerindeki eşsiz bileşime sahip kurs yapısı ve ayrıcalıklı eğitsel haklar ile Pingu İngilizcesi başarılı bir franchise dır. Bu ikonik tanıtım yoluyla, Pingu İngilizcesi öğretim merkezleri ve kaynakları kullanılarak, şirketin hizmetleri pazardaki eşsiz bir teklif olmaktadır.